Március 15

MÁRCIUS 15.

2022. március 11-én immár hagyománnyá vált rendezvényen belül emlékezett meg iskolánk az 1848-49-es forradalom és szabadságharcról. A diákok és pedagógusok kokárdát tűztek ruhájukra, az osztálytermeket ünnepi díszbe öltöztették. A 4. a osztályosok, a vírushelyzetre való tekintettel az iskolarádión keresztül elevenítették fel az akkori eseményeket.
A műsort versekkel és zenékkel tették színesebbé Hegedűsné Domán Györgyi és Garamvölgyi Attiláné tanítványai.

A továbbiakban, a délelőtt folyamán a szereplők történelmi játékon vettek részt a Palóc Múzeumban. Megkeresték a magyarsággal kapcsolatos tárgyakat, meghallgatták a történelmi kor érdekességeit, együtt énekeltek a múzeum munkatársaival. Kézműves foglalkozások keretein belül, érdeklődésüknek megfelelően nemzetiszínű szalagot fontak, kiszínezték az akkori zászló mását, illetve elkészítették a huszárcsákókat. A foglalkozás végén esküt tettek, majd szerepjátékban vettek részt. Fegyelmezetten búcsúztatták a bevonuló huszárokat a honleányok. A diákok alapos tudásukkal, felkészültségükkel méltón emlékeztek meg az elmúlt eseményekről.
Köszönjük a lehetőséget a Palóc Múzeum munkatársainak!