Fenntarthatósági témahét

FENNTARTHATÓSÁGI TÉMAHÉT

Iskolánk ebben a tanévben is csatlakozott a Fenntarthatósági Témahéthez, melynek célja, hogy a gyerekeket ráébresszük, apró dolgokkal,
kis odafigyeléssel nagyon sokat tehetnek a Földünk, környezetünk védelme érdekében.

Tanulóink előzetes feladatként A „Gondold újra! kreatív pályázatunkon újrahasznosítható anyagokból használati tárgyakat, játékokat készíthettek.
A beérkezett alkotásokból az iskola aulájában kiállítást rendeztünk, az alkotó gyerekeket pedig ajándékokkal jutalmaztuk.

Az április 25-29. héten minden nap egy kihívást teljesíthettek a gyerekek.

Hétfő: Ha lehet gyalog, kerékpárral vagy tömegközlekedési eszközzel érkezz iskolába!

Nagy sikere volt a kezdeményezésnek, megtelt a kerékpártároló, alig lehetett szabad helyet találni az iskola bejáratánál a bicikliknek, rollereknek.
Többen voltak, akik autó helyett a tömegközlekedési eszközt választották, így érkeztek a környező településekről.

Kedd: Ha teheted, hozz egy virágpalántát, hogy szebbé tegyük az iskola bejáratát!

Várakozásunkat felülmúlta a gyönyörű növények sokasága, amivel a gyerekek reggel érkeztek.
Az osztályok az iskola bejárata körül egy-egy területet illetve virágládákat ültettek be szebbnél-szebb virágokkal.
Többen elmondták, hogy most ültettek először palántát, és nagyon jó érzés volt ezzel foglalkozni. Délután büszkén mutatták a szüleiknek a kis virágoskertjüket.

Szerda: Ma ne használj eldobható PET palackot! Kulacsban hozd az innivalód, ami ha lehet, tiszta víz legyen!

Csütörtök: Ma uzsonnásdobozban, szalvétába csomagolva hozd a tízóraid! Ne használj alufóliát, nejlonzacskót!

Ezen a két napon a hulladékcsökkentés volt a középpontban.
Célunk az volt, hogy csökkentsük a környezetszennyező anyagok mennyiségét, és felhívjuk a gyerekek figyelmét az alternatív csomagolási módokra.

Pénteken az alsó tagozatos gyerekek különböző tematikájú foglalkozásokon vettek részt.
Megismerkedtek a szelektív hulladékgyűjtés fontosságával, a tudatos ivóvízhasználattal, az egészséges táplálkozás alapjaival.
A kreatív foglalkozásokon hulladékokból készítettek játékokat, megmutatták, hogyan lehet divatot teremteni kidobásra szánt anyagokból, tárgyakból.

Bízunk abban, hogy tanulóink ezen a héten nemcsak élményekkel, de hasznos ismeretekkel is gazdagodtak, és tudatosan cselekszenek majd Földünk jövője érdekében.