Erdei iskola

ERDEI ISKOLA

Június 5-9 között erdei iskolába mentek a 3.a, 4.a és 4. b osztályos tanulók

A Ráróspusztai táborban a gyerekek boldogan foglalták el az immár fürdőszobával is ellátott faházakat.
A hét folyamán megismerkedtek az időjárás sokféleségével, túráztak az erdőben, ellátogattak Ipolytarnócra, ahol a 4D-s moziban filmet is nézhettek.
Megvizsgálták az Ipoly folyót, sőt éjszakai túrán is meghallgathatták az erdő hangjait. A tábor területén is változatos programokon vehettek részt.
Vetélkedőkön adtak számot a megszerzett tudásról, megválasztották „Rárós Csillagát” a tehetségkutató esten, a „Fele sem igaz” párbajon jutalmakat nyerhettek.
Kipróbálták a malomkalács sütést kemencében, légpuskával lőttek szakoktató segítségével. Nem maradt el a sportolás sem.
A mozgékonyabbak fociztak, ugróköteleztek, pingpongoztak, bújócskáztak, tollasoztak, de nagy sikert aratott a számháború is. A kézműveskedés is kedvelt elfoglaltság lett.
A pókháló szövésen és a karkötő fonáson mindenki örömmel vett részt. A napokat jó hangulatú mulatságokkal zárták.
Mindezekhez a konyhás nénik biztosították a tápláló ételeket, sütötték a fánkokat, készítették a nutellás gombócot.
Akinek kalóriapótlásra volt ezek után is szüksége, a tanító néniktől kaphatott finomságokat. Az utolsó estén szalonnasütéssel búcsúztak a tábortól.
S bár a hazautazás kissé kalandosra sikeredett, mégis örömmel várják a jövő évi élményeket.