Határtalanul!

Határtalanul! tanulmányi kirándulás hetedikeseknek 2023.

2023. április 12-15. között iskolánk hetedikesei a Határtalanul pályázat keretében 4 napot töltöttek Felvidéken.
Csallóközben jártunk, Pozsonyban, Zoboralján és Nyugat Felvidék néhány várát tekintettük meg.

Összegzés: A négy nap több mint 1100 kilométert tettünk meg, gyönyörű helyeken jártunk, jó volt a szállásunk és az ellátás.
Az idegenvezetőnk egy két lábon járó lexikon volt, a buszsofőrünk kedves, megértő ember.
Bár a rossz idő néha közbe szólt, így is fantasztikusan éreztük magunkat.
Nem voltak nagy távolságok a helyszínek közt, így nagyon sok minden belefért a kirándulásba.
A programok változatosak voltak. Jártunk kastélyokban, malomban, múzeumokban, templomban, tájházban és erődben.
A közös élmények, az igény, hogy egyre több szép helyet lássunk és minél több dolgot megismerjünk a világról, mindenképp a pályázat pozitív hozadéka.
Még jobban tudatosult bennünk, hogy magyarnak lenni nem csak azt jelenti, hogy egy ország határain belül élünk.

HATÁRTALANUL! KIRÁNDULÁS A FELVIDÉKEN 2019.

A Tanulmányi kirándulás hetedikeseknek elnevezésű pályázati felhívásra benyújtott Mátyás király nyomában a Felvidéken című pályázati projektjünket
a Bethlen Gábor Alap Bizottsága 2.807.520 Ft vissza nem térítendő támogatásban részesítette.

A sikeres pályázatnak köszönhetően 44 fő 7-8. osztályos gyerekkel vehettünk részt egy ötnapos kiránduláson.
Gyönyörű felvidéki városokat, várakat láthattunk:
Kéménd, Bény, Bajmóc, Selmecbánya, Körmöcbánya, Zólyom, Besztercebánya, Késmárk, Szepes vára, Lőcse, Eperjes, Sáros vára, Igló, Betlér, Rozsnyó.

Meglátogattuk a csatai Baross Gábor Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskolát. Találkoztunk a diákokkal, bemutattuk egymásnak településeinket, iskoláinkat.

Idegenvezetőnk, Csúsz Balázs sok-sok történelmi ismeretet és érdekességet megosztott velünk.
Az együtt töltött idő és a közös élmények jól összekovácsolták a közösséget, vidám hangulatban teltek a napok.

Köszönettel tartozunk a Csillagösvény Utazási Irodának az út megszervezéséért.