Pályaorientációs nap

PÁLYAORIENTÁCIÓS NAP

Iskolánkban már hagyomány, hogy minden évben megrendezzük a pályaorientációs napot . Ezen a napon igyekszünk tanulóinknak a szakmák, foglalkozások széles tárházát bemutatni. Idén 2022. október 15-én 9-11 óra között került megrendezésre ez a program, amelyet egy workshop keretén belül valósítottunk meg. A meghívott vendégek mellett sok szülő vállalta, hogy ellátogat az iskolánkba, és szívesen bemutatja a foglalkozását a tanulóinknak.

Tresó Pál informatikus és csapata segítségével a gyerekek megismerkedhettek a robotika rejtelmeivel.
Lőrik Szabolcs mentőszolgálati munkatárs az újjáélesztés alapfogásait mutatta meg az érdeklődőknek.
Golyán Szabina konduktor érzékenyítő foglalkozást tartott a legkisebbeknek.
Kanyó Balázs a kőműves szakma rejtelmeibe vezette be az első osztályosokat.
Csele Mária könyvtáros könyvtárhasználati tudnivalókat osztott meg a tanulókkal.
Lelovics Zoltán bv. őrnagy és Vági Balázs bv. zászlós a Balassagyarmati Fegyház- és börtön történetéről és a fogvatartottak mindennapjairól meséltek.
Miskolci Melinda védőnő a helyes fogmosás fontosságára hívta fel a gyerekek figyelmét.
Oláh Gergő mesterszakács vezetésével finom gyümölcssaláta készült.
Takács Krisztián a tűzoltó hivatás szépségeiről és kihívásairól mesélt a tanulóknak.
Forgács Ákos mezőgazdasági gépbemutatót tartott.
Szakács László a Pannónia Motorkerékpár képviseletében veterán motorozásra vitte a a gyerekeket és a vállalkozó kedvű tanító néniket.

A felső tagozatos tanulók ismerkedtek a középiskolák kínálatával, és különböző üzemeket, gyárakat látogattak meg a nap során.
A nyolcadikosok a Szent-Györgyi Technikumban jártak, ahol az egészségügyi szakmákról hallhattak egy ismertetőt, pizzát készítettek a Corleone Pizzériában,
a 7.b osztályosok a Zollner, a 7.a-sok pedig a Knaus Tabbert Kft. telephelyén jártak.

Köszönjük a színvonalas, érdekes bemutatókat, foglalkozásokat! Tartalmas, élményekkel teli délelőttöt tudhatunk magunk mögött.