Tanulmányi eredmények 2021-2022-es tanévben

A tanévben a magyar szakkör tagjai két megmérettetésen vettek részt az egész évi munka lezárásaként.

A Simonyi Zsigmond Kárpát-medencei helyesírási verseny iskolai és megyei fordulóján szerepeltek nagyon eredményesen tanítványaink.
Cserni Dorottya 7. b osztályos tanuló megyei 2. helyezést ért el, Bagyal Dzsenifer 7.a osztályos tanuló megyei 2. helyezett lett.

Nagyon sok munkával sikeresen szerepeltek ezen a versenyen Koplányi-Marton Lilla 5.a, Rados Édua 6.a, Molnár Benedek 6.b, Petrovics Dorina  és Urbán Eszter 7.a osztályos tanulók.

A másik verseny ebben  tanévben, amin indultunk a Bendegúz nyelvészverseny volt.
Itt Cserni Dorottya 7. b osztályos tanuló az országos 1. helyezést nagy szorgalommal, körültekintő és alapos felkészüléssel nyerte el.

Munkátokhoz, érdeklődő hozzáállásotokhoz nagy szeretettel gratulálok! Öröm veletek a munka!

Gaál-Kovács Andrea

Tagjaink:  Koplányi-Marton Lilla, Széles Vivien, Király Ádám, Taliga Csongor 5.a, Rados Édua 6.a, Molnár Benedek 6.b,
Petrovics Dorina, Bagyal Dzsenifer, Urbán Eszter 7.a  és Cserni Dorottya 7.b osztályos tanulók

Bendegúz Tudásbajnokság megyei döntő

Bendegúz Tudásbajnokság megyei döntőjén magyar nyelvtan tantárgyból 1. helyezést értek el  Cseri Áron, Kovács Kata és Rados Benett  4. a osztályos tanulók. Mindannyian továbbjutottak az országos döntőre, mely május 26-án kerül megrendezésre.

Bendegúz országos nyelvész verseny

Cserni Dorottya 7.b osztály országos 1. helyezett.

Felkészítő pedagógus: Gaál-Kovács Andrea

A XXIV. Simonyi Zsigmond helyesírási verseny megyei döntőjének helyezettjei

Cserni Dorottya 7.b osztály 2. helyezett
Bagyal Dzsenifer 7.a osztály 3. helyezés
Koplányi-Marton Lilla 5.a osztály 9. helyezett
Petrovics Dorina 7.a osztály 14. helyezett
Molnár Benedek 6.b osztály 20. helyezett
Rados Édua 6.a osztály 21. helyezett

Felkészítő pedagógus: Gaál-Kovács Andrea

Nógrád Megyei Móra Ferenc Magyar Irodalmi Verseny

Tóth Janka Flóra 5. hely
Dékány Roland 12. hely

Nógrád Megyei Móra Ferenc Magyar Nyelvtan Verseny

Cseri Áron 10. hely
Kovács Kata 15. hely

Mindannyian 4. a osztályos tanulók.

Petőfi 200

A MKMK szervezésében 2022. április 11-én 9 órai kezdettel egy szavalóversenyen való részvétellel tisztelegtünk a költészet napja és Petőfi munkássága előtt.
A versenyre két korcsoportban  különböző tematikájú Petőfi-verssel kellett/lehetett nevezni.
Az 5-6. évfolyamosokat Varga Maja 6.b osztályos tanuló képviselte az Arany Lacinak c. költeménnyel,
míg a nagyobbak közül Szabados Zsófia (7.a) és Rafael Benjámin (8.b osztályos tanulóink) álltak színpadra a Hazáról és A rab c. versek előadásával.

Jelen Dávid 7.a osztályos tanuló a Szabó Lőrinc Általános Iskola által rendezett Városi Matematika Olimpián 3. helyezést ért el.

Cseri Áron 4.a osztályos tanuló a Szabó Lőrinc Általános Iskola szavalóversenyén 2. helyezést ért el.

„Tavaszi zsongás” rajzpályázat

A Balassagyarmati Dózsa György Általános Iskola „Tavaszi zsongás”címmel rajzpályázatot hirdetett meg az alsó tagozatos diákjai számára. A tavasz közeledtével szinte érezni lehetett azt az illatkavalkádot, amit a sok gyönyörű színes virág árasztott a gyermekrajzokon. A rügyező fák; erdők, gyönyörű tájak, a természet csodái, az erdei állatok, madarak, méhek látványa mind a tavaszt, a megújulást szimbolizálva elevenedtek meg az alkotásokon.

A zsűrinek nagyon nehéz dolga volt, hogy kiválassza a legszebb műveket, így kialakult több holtverseny illetve lett több különdíjas is. Összesen 80 rajz érkezett be, melyből 21 díjazva volt. A gyermekek jutalmazása évfolyamonként történt. A gyönyörű rajzokból az alsós épület folyosóin kiállítást rendeztünk. Köszönjük a részvételt és a tanítón néniknek a felkészítést!

Évfolyamonként a következő tanulók részesülnek ajándékokban:

1. évfolyam

Vajzer Dalma 3.a

ÉFOÉSZ Elfogadásért Önérvényesítő Egyesület Mikulás és Karácsony
ünnepéhez kapcsolódó rajzpályázat

Az ÉFOÉSZ Elfogadásért Önérvényesítő Egyesület Mikulás és Karácsony ünnepéhez kapcsolódó rajzpályázatán díjazásban részesültek:
Drajkó Dóra 2.a, Forgács-Fajcsik Adél 2.b, Zagyi Zoé Liliána 2.c, Szomora Klaudia 3.b, Keserű Emma 4.a, Deme Jázmin 4.b, Vas-Borosi Eszter 6.a, Széles Napsugár 8.a

Munkájukat segítő pedagógusok: Gálné Szilágyi Adrienn, Koplányi Antónia, Szirtesné Dicse Gabriella és Tóthné Szarvas Márta.
Gratulálunk!

Országos Tűzmegelőzési Bizottság által meghirdetett rajzpályázat

A Nógrád Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság képviseletében, Mohács Gábor tű. alezredes, adta át iskolánk 6. b osztályos tanulójának, Csendes Krisztiánnak járó oklevelet és ajándékot. Tanulónk, az Országos Tűzmegelőzési Bizottság által meghirdetett rajzpályázaton – Szabadkézi rajz kategória II. korcsoportjában, megyei 2. helyezést ért el. Gratulálunk!